Omega 3 dla dzieci. Niezbędne witaminy z apteki

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 pełnią ważną rolę w odżywianiu człowieka, nie tylko osób dorosłych, lecz także dzieci. Pozwalają one na profilaktykę chorób nowotworowych, a także obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi. Wspomagają też leczenie zaburzeń psychicznych, takich jak nerwica czy depresja, wpływają bowiem na podwyższenie nastroju poprzez poprawę funkcjonowania komórek nerwowych i ich przyspieszone przekazywanie impulsów z mózgu do komórek ciała.

Omega 3 dla dzieci to niezawodne źródło kwasów tłuszczowych wielonienasyconych pochodzenia zwierzęcego zawierające m.in. wyciąg z oleju z wątroby rekina oraz wyciąg z oleju z wątroby dorsza arktycznego. Oleje rybie to jedne z najzdrowszych tłuszczy spożywczych wpływające korzystnie na funkcjonowanie bardzo wielu narządów.

Jaki kupić parowar ?

 

Najlepiej oczywiście dla zachowania zdrowia spożywać świeże ryby, a nie tabletki, jednak ze względu na wysokie ceny żywności, w tym ryb, dobrze jest zaopatrywać się w aptekach w preparaty typu omega 3 dla dzieci lub dorosłych. Takie preparaty dostępne są w postaci kapsułek lub tabletek – spożycie jednej tabletki na dzień wystarcza do pokrycia dziennego zapotrzebowania na witaminy zawarte w kwasach omega.

Odżywianie dzieci nie będzie więc problemem, jeśli uwzględnimy, że do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest pewna ilość olejów rybich. Dobrym źródłem kwasów omega-3 i omega-6 są również niektóre oleje roślinne, np. olej lniany czy olej z orzechów włoskich, a nawet popularna oliwa z oliwek, jednak o te produkty czasami trudno w sklepach, natomiast omega 3 dla dzieci w tabletkach znajdziemy w każdej aptece!

Wypróbujmy więc efekty diety dla dzieci z użyciem preparatów witaminowych z apteki zawierających kwasy omega o prozdrowotnych właściwościach odżywczych. Gwarantujemy, że na efekty w postaci zwiększonej odporności u dzieci nie będziemy musieli długo czekać…