Buty do chodzenia po górach

Wycieczki górskie prawie wszystkim kojarzą się z pięknymi widokami, świeżym powietrzem, zdrowym wysiłkiem fizycznym i możliwością oderwania się od codziennej rzeczywistości. Tego rodzaju wyprawy muszą jednak poprzedzić skrupulatne przygotowania, które obejmują zadbanie o kondycję fizyczną, ale także zgromadzenie potrzebnego sprzętu, obuwia górskiego oraz odzieży.

Najważniejsze w górach są buty. Obuwie trekingowe, dzięki swojej wytrzymałości świetnie nadaje się na długie wędrówki. Rynek obuwniczy posiada szeroką ofertę tego rodzaju butów. Najbardziej znane firmy to: HiMountain, Campus oraz Alpinus. Są to wysokiej klasy buty, które nadają się na najbardziej ekstremalne wyprawy. Nowoczesna technologia, jaka stosowana jest do ich produkcji, zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Buty wspinaczkowe wykonane są z nieprzemakalnych, oddychalnych materiałów, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na długich dystansach. Wierzch jest pokryty licowaną skórą lub zamszem w różnorodnych kolorach. Każda z firm dba również o wygląd buta, dlatego można wybierać wśród oryginalnego wzornictwa. Podeszwa wykonana jest ze specjalistycznej, antypoślizgowej gumy, która zapewnia nie tylko dobrą przyczepność, ale także doskonałą amortyzację.

Prawie wszystkie sklepy sportowe oferują nowoczesne modele tych i innych równie znanych i cenionych firm. Przygotowanie do wędrówki to po pierwsze zadbanie o dobre buty w góry, ale także o pakowny i lekki plecak, ciepłą, nieprzemakalną odzież, wygodny, mały śpiwór oraz kompas, scyzoryk czy mapy i przewodniki.

W sklepach sportowych można znaleźć także różnorodny sprzęt turystyczny, który niezbędny jest na wszelkich wyprawach górskich. Są także akcesoria wspinaczkowe, takie jak: haki, czekany, uprzęże czy kaski.